Dlaczego zniknęła namiętność

Co się stało ,że w  związku wieje chłodem, dlaczego zniknęła namiętność

Na podstawie książki „Twoje drugie życie zaczyna się, kiedy zrozumiesz, że życie jest tylko jedno”

Camilla ma 38 lat,męża, syna, piękny dom , pracę na 4/5 etatu Mieszka w Paryżu. jest zdrowa fizycznie, ale dlaczego nie jest szczęśliwa.
Jadąc  do domu w listopadową noc traci panowanie nad samochodem w ciemnym lesie.
Samochód uszkodzony, jej nic się nie stało ,ale nie działa komórka.
Musi wysiąść z samochodu , pokonać strach i szukać pomocy.
Dom, który znajduje- jest piękny, otoczony uporządkowanym ogrodem, Kto , tu mieszka? Okazuje się, ze przeznaczenie skierowało jej kroki do -starszego pana, który okazał się  (wspólnie z żoną] na tyle przyjacielski ,że tama hamowanych emocji puściła. Camilla rozpłakała się i opowiedziała  mu swoja historię . RUTYNOLOG – bo nim był ten nieznajomy ,zaproponował -pomoc w  doprowadzeniu do uporządkowania emocji i stanu w którym poczuje się wreszcie szczęśliwa.Czy zechce?  Gdyby zechciała skorzystać  ma jego wizytówkę. Pomoc techniczna nadjechała i Camilla bezpiecznie dotarła do domu.
 
Camilla wyszła z łazienki, popatrzyła na niegdyś ładną twarz z lwią bruzdą między brwiami.
Ta twarz mogłaby być ładna,ale cienie pod oczami, marsowa mina. Cera, piękne niegdyś  włosy Te kilka kilogramów za dużo. Mogłaby powiedzieć, że to po ciąży – byłoby łatwiej zwalić winę na coś lub  kogoś, ale sama wie że to przez pocieszacze humoru- słodycze. Kiedy było smutno ,sięgała po czekoladki i nie liczyła się z ich nadmiarem kalorii i skalą czynionych sobie szkód. Spojrzała na zdjęcie na nocnym stoliku. Piękna para ,gdy motyle latały w brzuchu i godzinami mogli się tulić i rozmawiać. Gdzie zniknęła namiętność, był przecież taki miły, cudowny- teraz chłodna uprzejmość. Kiedy to się zmieniło? Czy po narodzinach dziecka, awansie męża…. , tak czy inaczej- niby poprawnie, wszystko mam , ale dlaczego nie jestem szczęśliwa. Maż nie zwraca na mnie uwagi- pomyślała, odsunęła od siebie przykre myśli machnięciem ręki i ubrała pierwsze lepsze cichy, które wpadły jej w ręce. Do diabła z elegancją i wdziękiem. Po co mam się stroić , zresztą nie mam dla kogo. Odkąd jestem mężatką nikogo już nie interesowałam .Najważniejsza wygoda. Szybko wyszła- aby szybko zaprowadzić syna do szkoły i -szybko pójść do pracy.
 SZYBKO stało się wielkim wodzem życia- jak potężny tyran zmuszało  do ciągłego pośpiechu i gonitwą za celem….. Biegnąc po schodach upadła. Zdyszana i spocona opadła na ławkę zastanawiając się jak przeżyje cały dzień- CZY TO JEST ŻYCIE?
Chcę to zmienić pomyślała potrzebuję pomocy i wyciągnęła  wizytówkę – zadzwonię do tego RUTYNOLOGA……….     
Dalsze losy Camilli -jakże podobne do naszych  –  czy zmieni swoje życie i w jaki sposób…….. Kim jest RUTYNOLOG?       ciąg dalszy za tydzień

Komentarze Facebook