CUDOWNE ZIOŁO NA BOLESNE KURCZE ŁYDEK I STÓP

CUDOWNE ZIOŁO NA BOLESNE KURCZE  ŁYDEK I STÓP

Kurcze stóp miałam kiedyś, jak byłam w ciąży .Pomagało WTEDY podciąganie stóp do góry.

 Teraz  jednak z uwagi na dłuższą pracę przy komputerze,/pomimo przerw i gimnastyki/ zaczęły mnie łapać bolesne skurcze łydek i stóp.

Magnez-migdały . Aspargin , potas -banany , witamina D, pomagały chwilowo.

DLATEGO SKORZYSTAŁAM Z PORAD AUSTRIJACKIEJ   ZIELARKI MARII TREBEN I ZGODNIE Z PORADĄ ZASTOSOWAŁAM  PODUSZECZKI Z WIDŁAKIEM GAŻDZISTYM

I ,i zdarzył się cud, dlatego polecam Wam, tani skuteczny lek  z „Apteki Pana Boga” Marii Treben.

Widłak jest rośliną zawierającą rad.

Można go łatwo odróżnić od mchów dzięki długim powrozowatym pędom i kłoskom z żółtymi zarodnikami.

Rośnie tylko w wystawionych na północ wysokopiennych lasach oraz na brzegu lasów na wysokości ponad 600 metrów nad poziomem morza. Po wycięciu lasu (na porębach) roślina żółknie i ginie ponieważ wystawiona na bezpośrednie działanie słońca traci swoją żywotność.  W Austrii, Niemczech, a także w Polsce widłak jest pod ochroną. 

 Dlatego należy kupować go w aptekach lub sklepach  zielarskich. Duże hurtownie zielarskie sprowadzają widłak z krajów północnych, co gwarantuje dobrą jakość surowca.

Herbatkę z widłaka zaleca się gorąco chorym na artretyzm i reumatyzm, nawet wtedy gdy występują już deformacje stawów.

Zalecana jest ona także w wypadkach chronicznego zaparcia i przy hemoroidach. 

„W schronisku jeden z kolegów miał bardzo bolesny skurcz stopy, tak, że noga wykręciła się od stawu kolanowego w nienaturalny sposób. Próbowano mu pomóc, ale bezskutecznie. Gospodarz schroniska przyniósł wódkę francuską, którą użyto do masażu, ale też bez rezultatu. Kierując się intuicją, młody Weinmeister zdjął pęd widłaka z kapelusza i okręcił nim skręconą nogę od dołu do góry. Gdy noga momentalnie wróciła do właściwej pozycji pomyślał, że był to przypadek. Być może,skurcz ustąpiłby i bez widłaka. W drodze do domu narwał pełną garść widłaka dla gospodyni, u której mieszkał, a która cierpiała na kurcze mięśni łydek. Widłak uwolnił ją od tych dolegliwości.Po latach Weinmeister opowiedział o tym zdarzeniu lekarzowi specjaliście, od którego dowiedział się, że widłak jest rośliną zawierającą rad. Od tego czasu u wielu osób wyleczono kurcze stóp i mięśni łydek stosując poduszeczki z widłakiem „

Jeżeli wiecie, że ktoś z kręgu waszych znajomych cierpi na marskość wątroby, nawet wtedy gdy przypadek jest beznadziejny, dodajcie choremu otuchy i zwróćcie uwagę na widłak, który zawiera rad i jest tak ważny w przyrodolecznictwie.

Nawet ci, którzy cierpią na złośliwe nowotwory wątroby, dzięki widłakowi, mogą mieć nadzieję na poprawę stanu zdrowia.

W wypadku kurczy mięśni łydek,widłak zawija się w ściereczkę i owija dookoła łydki.Można robić także kąpiele nóg, a przy skurczach pęcherza moczowego także półką piele

Zarodniki widłaka, dostępne w niektórych aptekach jako likopodium,stosowane na odleżyny u obłożnie chorych, pomagają w krótkim czasie zagoić rany.Otwarte rany posypuje się delikatnie zarodnikami.Najczęściej już po pierwszym zabiegu chory odczuwa ulgę

Poduszeczki z widłakiem: Woreczek wypełnia sięsuszonym widłakiem (biorąc 100g. 200g. lub 300g.w zależności od wielkości miejsca objętego kurczami) i przykłada na noc na bolące miejsce. Poduszeczka zachowuje swoje działani przed rok.

Kąpiel całkowita: Odpowiednie zioła zalewa się na zimno na noc. Na jedną kąpiel bierze się jedno pełne wiadro (6 do 8 litrów) zupełnie świeżych ziół lub 200 g suszonych. Następnego dnia całość podgrzewa się i wlewa do wody przeznaczonej do kąpieli. Kąpiel powinna trwać 20 minut. Serce musi znajdować się ponad wodą.Po kąpieli nie należy wycierać ciała lecz owinąć się ręcznikiem lub płaszczem kąpielowym i położyć na godzinę do łóżka.

 Półkąpiel (nasiadówka): Na jedną półkąpiel bierze się tylko pół wiadra świeżych ziół albo 100 g suszonych i postępuje w taki sam sposób jak przy kąpieli całkowitej.Woda do kąpieli musi sięgać ponad nerki.Należy przestrzegać wskazówek podanych dla poszczególnych ziół.Woda po kąpieli całkowitej lub półkąpieli może być po podgrzaniu użyta jeszcze dwukrotnie.

Jeżeli spodobał Ci się post -polub go i pozostaw komentarz tu na blogu

Komentarze Facebook