JAK SAMEMU WYKONAĆ OZDOBY I PREZENTY POD CHOINKĘ

 

plisowana4


plisowana6

Choinka to ustrojone drzewko świerku lub jodły naturalne lub sztuczne, pierwotnie wiązane z przedchrześcijańską tradycją ludową i kultem wiecznie zielonego drzewka. Obecnie jest nieodłączną ozdobą świąt Bożego Narodzenia.

choinka

Co roku staramy się by była jak najpiękniejsza ,miała swój styl i pasowała do wnętrza. Wybór ozdób jest tak duży, że na pewno znajdziemy coś pasującego do choinki w każdym stylu.

Jednym z trendów w tym roku jest ubieranie choinki ozdobami  zrobionymi własnoręcznie. Jeśli więc mamy trochę czasu i zdolności zróbmy kilka ozdób choinkowych samodzielnie.

Choinka będzie wtedy na pewno jedyna i niepowtarzalna.

choinka2Jak zrobić samodzielnie bombkę lub inne ozdoby -w tym celu spotkałam się grupą Pań przy Mieroszowskim Centrum Kultury, gdzie  od 2007 roku prężnie działa Sekcja Rękodzieła . Sekcję prowadzi instruktorka Pani Ewa Kokoszka, nagrodzona rocznym stypendium na 2014 rok przez Prezydenta Wałbrzycha  za twórczość artystyczną, upowszechnianie i ochronę dóbr kultury. Panie mają na swoim koncie realizację licznych projektów, których owocem były prace wystawiane na różnych wystawach i konkursach,

Byłam na jednym z warsztatów, aby zobaczyć jak wykonywane są ozdoby choinkowe i jakie przygotowały prezenty dla najbliższych. Byłam pod wrażeniem.ZOBACZCIE.

_dsc1766_dsc1765plisowana2
Pani Ewa Kokoszka z dużą wiedzą ,sympatią, zrozumieniem i wielkim sercem przekazuje wszystkie wskazówki. Atmosfera jest bardzo przyjemna.plisowana7plisowana
plisowana5plisowana8plisowana4plisowana3
Kartki świąteczne wykonane igłą na pergaminie, istne śliczności.plisowana11plisowana12 plisowana10plisowana9plisowana17

Tutaj-Broszki wykonane z filcu, a poniżej obrazy wstążką haftowane.

kolaze1
Zobaczcie z jaką precyzją, kunsztem i pracowitością zostały wykonane te prace .
_dsc1782kolaze

plisowana16Te naszyjniki robione są na szydełku- Jaka precyzja- Szapo ba

Jeżeli spodobał Ci się mój post napisz komentarz i ,będę Ci bardzo wdzięczna, jeśli zdecydujesz się go polubić

Komentarze Facebook