Sokołowsko-czar-dawnego-uzdrowiska-część II


panorama_lysa_sokolowskoimg_8579phoca_thumb_l_zima1

W Polsce jest taki skarb jak Sokołowsko. Miejsce , które wyróżnia się nie tylko  dużymi walorami krajobrazowymi ,ale także panującym  tam niezwykłym, górskim mikroklimatem .Charakteryzuje  się on dużą czystością powietrza i znacznym nasłonecznieniem.

Przebywanie tutaj dla ludzi chorujących na płuca i dzieci na astmę i alergię jest prawdziwym skarbem i błogosławieństwem.

Sokołowsko posiada świadectwo potwierdzające właściwości lecznicze klimatu w odniesieniu do chorób układu oddechowego

Instytut Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania Polskiej Akademii Nauk wydał świadectwo, potwierdzające lecznicze właściwości klimatu w Sokołowsku.
Nie jest to niczym niezwykłym, ponieważ o zbawiennym wpływie mikroklimatu miejscowości w leczeniu, m.in. chorób układu oddechowego, wiedziano już na przełomie XIX i XX wieku. Sokołowsko było wówczas słynnym, europejskim kurortem ZOBACZ TUTAJ

W Sokołowsku można by leczyć przede wszystkim kuracjuszy z chorobami układu oddechowego oraz zaburzeniami kardiologicznymi a także alergie u dzieci

 

Sokołowsko zyskało sławę w drugiej połowie XIX wieku za sprawą dr. Hermanna Brehmera, specjalisty w leczeniu CHORÓB PŁUC  według własnej, nowatorskiej metody. Udowodnił on, że świeże, górskie powietrze Sokołowska w połączeniu z właściwą dietą, dużą liczbą spacerów, zimnych natrysków oraz masaży rozgrzewających przynosi skutek.

W Sokołowsku przebywali na kuracji między innymi: noblista Gerhart Hauptmann, feldmarszałkowie Graf von Waldersee i Graf von Moltke.
Po zakończeniu wojny leczył się tu także ojciec Krzysztofa Kieślowskiego. Dlatego późniejszy słynny reżyser mieszkał tu latach 1951-1960 i w miejscowym, kinie, oglądał pierwsze filmy.
A TERAZ ZOBACZCIE PRZEPIĘKNE WIDOKI, KTÓRYMI  NATURA CZARUJE W  SOKOŁOWSKU.
W TYM ODCINKU BĘDĄ PEJZARZE                        FOTO RAFAŁ SOBKOWICZ

Jeżeli spodobał Ci się mój post zostaw komentarz i będę Ci bardzo wdzięczna, jeśli zdecydujesz się  go polubić

TO BĘDZIE KONTYNUOWANE

sokolowko-rafalsokolowsko-sob-2img_7513img_7512-1dscf4021maxresdefaultimg_8599zzkocfyrjpradosnosoko2sokolowsko6-1phoca_thumb_l_zima1f1010002img_4366

Komentarze Facebook