TEATR DRAMATYCZNY IM. J.SZANIAWSKIEGO W WAŁBRZYCHU

6-_dsc1150


Czy oglądaliście „BYĆ JAK DR STRANGELOVE (czyli jak przestałem się bać i pokochałem mundur)
Ja jeszcze nie, ale wybieram sie na ten spektakl. Jest on grany w  wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym na weekend 29 i 30 października

4-_dsc1140
Kiedyś słyszałam takie powiedzenie „,że nie ma na świecie ludzi, którzy nie lubią czytać książek – są tylko tacy, którzy trafili na nie te co trzeba i się zniechęcili.”

Podobnie jest z teatrem ,jeżeli z radością występowaliśmy w szkolnych przedstawieniach to teatr będziemy kochali. Jednak dla wielu osób styczność z tą formą kultury skończyła się na przedstawieniach ze szkoły .Ja miałam to szczęście że  nasza nauczycielka z j, polskiego często organizowała wypady czy wyjazdy do teatru ,czy do opery, potem w sposób lużny, zabawny omawialiśmy to ,traktując jak zabawę . WIELE OSÓB DZIĘKI NIEJ POKOCHAŁO TE INSTYTUCJE.
A teraz przedstawię / w skrócie / 5 powodów dla których warto chodzić do teatru

Oglądanie aktorów na żywo

. Oglądanie występów aktorów na żywo to zupełnie inaczej niż w kinie czy telewizji, to jak miłość  z prawdziwym człowiekiem a nie wirtualna / nie chciałam powiedzieć; jak sex z prawdziwym człowiekiem nie z lalką/

Ponadto to najlepsza wersja 3D  jaką jesteście w stanie zobaczyć. Jeśli potrafimy docenić dobrą grę aktora, to obserwowanie go na żywo jest dużym przeżyciem.

To również rozrywka i zabawa

Teatr często kojarzy się głównie z poważnymi sztukami, uwierzcie, spektakle nierzadko wywołują ból brzucha ze śmiechu, to tylko kwestia wyboru.

Istnieje relacja pomiędzy aktorami a publicznością

Aktor  znajduje się w tym samym pomieszczeniu co Wy ,może zejść ze sceny  i spojrzeć Ci prosto w oczy. W teatrze to się zdarza.

Czasem interakcja pomiędzy widzami a aktorami jest wpisana w scenariusz, kiedy np. aktor zwraca się bezpośrednio do kogoś konkretnego na widowni, pyta go o coś i tak dalej..

Istnieje również relacja pomiędzy samymi widzami.

Ludzie na widowni nie są dla siebie wyłącznie anonimowymi postaciami   Reakcje na zdarzenia– chociażby oklaski pomiędzy aktami (a nawet w wyjątkowych sytuacjach w trakcie), które w kinie raczej się nie zdarza.

W teatrze nie ma wszystkiego tego, czego nie lubicie w kinie

Nikt nie wystawi nóg na oparcie fotela na którym siedzicie, dzieciaki w rzędzie z tyłu nie będą rzucały gumami do żucia w losowe kierunki, nikomu nie wysypie się popcorn. Teatr ma zdecydowanie jeden plus: przyciąga ludzi, po których można się spodziewać określonego poziomu, co nie jest bez znaczenia.

 

Jeżeli podoba Ci się post będę Ci bardzo wdzięczna, jeśli zdecydujesz się  go polubić wystarczy klknąć lubię to.

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za Twoje wsparcie i życzę Ci świetnego tygodnia! 

                                   

 

                                                                           FOTO  KRYSIA URBAŃCZYK

2-_dsc1134 3-_dsc1137 8-_dsc1143 6-_dsc1150 1-_dsc1092 7-_dsc113011111jpg 06-_dsc1101666jpg

Komentarze Facebook