Jak udekorować nagrobki DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIĘTCH


kompozycje-na-groby-jak-udekorowac-nagrobki-na-1-listopada_390552 
DZIEŃ WSZYSTKICH ŚWIETYCH
Dla niektórych jest to czasami jedyny dzień w roku, kiedy cała rodzina może się ze sobą spotkać. Mnie to święto napawa i wspomnieniem tych których nie ma i  radością spotkania z najbliższymi To święto ,szczególnie przygotowania do niego ,gdy wspominam z radością babcię która prawie mnie wychowała, przy wiecznie zabieganych rodzicach czas nostalgii , ale ja mam radość w sercu że dla niej/ dziadka prawie nie znałam - byłam za mała kiedy odszedł dekoruje ich wspólny nagrobek , WIERZĘ że to widzi i uśmiecha się do mnie . Lubię robić to sama  zarówno kompozycje jak i stroiki

Przeszukałam Internet żeby zobaczyc jakie są modne kompozycje , jakie nowe sposoby zrobienia samemu stroików, kompozycji , wiązanek i poniżej pokazuję to co znalazłam.

Jeżeli chcecie skorzystać to zapraszamkompozycje-na-groby-jak-udekorowac-nagrobki-na-1-listopada_391466 kompozycje-na-groby-jak-udekorowac-nagrobki-na-1-listopada_391465 kompozycje-na-groby-jak-udekorowac-nagrobki-na-1-listopada_390404 wiazanka_na_grob_1032635 kompozycje-na-groby-jak-udekorowac-nagrobki-na-1-listopada_390552 kwiaty_na_grob_1032782 kwiaty_na_grob_1032781 kwiaty_na_grob_1032775

kompozycje-na-groby-jak-udekorowac-nagrobki-na-1-listopada_390552Kwiaciarnie zarówno internetowe jak i stacjonarne oferują bardzo dużo różnych rodzajów kompozycji. Tworzone są zarówno z kwiatów sztucznych jak i żywych. Do wyboru są wiązanki, krzyże, luźne bukiety, wieńce a także kompozycje w wazonie lub kwiaty w doniczce. 

Kwiaty doniczkowe lub sztuczne

Przy wyborze stoika warto kierować się trwałością kwiatów, oczywiście najtrwalsze są stroiki z kwiatów sztucznych ale te z kwiatów żywych za to wyglądają zdecydowanie lepiej. Jeśli cmentarz, na którym znajduje się dekorowany grób udaje ci się odwiedzać zaledwie kilka razy w roku lepiej zdecydować się na wiązanki z kwiatów sztucznych lub rośliny w doniczce. Z roślin doniczkowych trwałe i efektowne są bratki lub aksamitki.

Luźne bukiety

Luźne bukiety na przykład z róż lub goździków będą wyglądać ładnie jeśli w nagrobek wkomponowany jest wazon. Czasem też kładzione są po prostu luzem na grobie.

Wieńce

Wieńce na Zaduszki stworzone najczęściej na bazie jałowca są chyba najpopularniejszą formą ozdabiania grobów. Dostępne są zarówno poziome jak i pionowe kompozycje. Często też mają one formę krzyża lub obręczy ( z miejscem na znicz w środku). Warto też eksperymentować, zdecydować się na niecodzienny kształt lub dobór kwiatów, coś nowego, niekoniecznie żółte chryzantemy. Modne są nowoczesne kompozycje w oryginalnych kształtach „poduszki”, „księgi” z kwiatów czy bukiety w koszach. Jednak warto pamiętać o tym żeby nie przesadzić z ozdobami a kolory powinny być stonowane.

żródło http://mowimyjak.se.pl/styl-zycia/

 Jak samodzielnie wykonać wiązankę?https://www.youtube.com/watch?v=NEAg0t_oe1Y

 

http://mowimyjak.se.pl/styl-zycia/uroczystosci/wiazanki-stroiki-na-wszystkich-swietych-jak-je-zrobic-samemu

https://www.google.pl/search?q=stroiki+na+wszystkich+świętych+jak+zrobić&es

 

Będę Ci bardzo wdzięczna, jeśli zdecydujesz się polubić mój blog i post

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za Twoje wsparcie i życzę Ci świetnego tygodnia

Komentarze Facebook