JAK BARWY DZIAŁAJĄ NA NASZE ZDROWIE

1-_dsc14961111


GDY NA DWORZE ROBI SIĘ CHŁODNIEJ I ZACZYNAJĄ PADAĆ DESZCZE , przyroda sama podpowiada nam  jak  wzmocnić zdrowie kolorami .KOLORY DZIAŁAJĄ LECZNICZO •

7-_dsc1486

 

CZERWONY (także szkarłat, burgund, ciemny róż) To ogień – oznacza, że jesteśmy energiczni, aktywni. Kolor ten charakteryzuje ludzi śmiałych, impulsywnych, lubiących robić kilka rzeczy naraz. Wpływa korzystnie na ukrwienie. REKLAMA Działanie pozytywne: pobudza akcję serca, wpływa pozytywnie na krążenie krwi, wzmacnia mięśnie, pomaga pokonywać złe myśli, leczy choroby krwi, anemię, paraliż, podnosi ciśnienie krwi. Kolor czerwony wzmacnia zmysły, zwiększa siłę przebicia oraz pobudza. Komu może pomóc? Osobom przemęczonym, ospałym, bez woli walki, spragnionym sukcesu i doznań zmysłowych. Dla kogo nie jest wskazany? Dla osób z nadciśnieniem, chorych na grypę, przechodzących poważny stres, dla choleryków i osób z syndromem chronicznego zmęczenia. •5-_dsc1490 6-_dsc1488 3-_dsc1497

NIEBIESKI (także granat, turkusowy, błękitny, jaskrawy niebieski) Jest jednym z najbardziej lubianych i najczęściej wybieranych kolorów. Osoby, które lubią ten kolor, nie znoszą kłótni, czują potrzebę wprowadzania harmonii i spokoju do własnego życia. Niebieski chłodzi. Działanie pozytywne: pobudza umysł do pracy, wzmacnia koncentrację, uspokaja nerwy i hormony, wycisza, wpływa także na apetyt, obniża ciśnienie krwi, reguluje sen, uśmierza ból, działa przeciwzapalnie, wspiera intuicję i podejmowanie decyzji. Działanie negatywne: zbyt dużo niebieskich odcieni może działać przygnębiająco.

Komu może pomóc? Osobom potrzebującym odpoczynku i spokoju, wyczerpanym psychicznie.

  • ŻÓŁTY (także złocisty, jasnożółty, cytrynowy)

To ziemia – wzmacnia, tonizuje, otwiera, ożywia umysł, pobudza, ale nie denerwuje, rozszerza pole działania energii. Pod względem oddziaływania żółty znajduje się dokładnie pomiędzy czerwonym i niebieskim. Główną cechą ludzi lubiących ten kolor jest zadowolenie z życia. Lubią zmiany i nowe doświadczenia, mają duże ambicje, bardzo lubią być doceniani. Kolor ten jest związany z umysłem, wpływa na system nerwowy i pracę układu pokarmowego.

Działanie pozytywne: poprawia pamięć, rozjaśnia myśli, mocno stymuluje mózg, wzmacnia system nerwowy, wątrobę i trzustkę, wzmacnia słabe procesy organizmu, likwiduje odrętwienie, wzmacnia odporność nerwową..

Komu może pomóc? Osobom potrzebującym wsparcia w przezwyciężaniu konfliktów, potrzebującym zastrzyku pewności siebie i silnej woli w podejmowaniu decyzji.

Dla kogo nie jest wskazany? Dla osób mających poczucie braku stabilizacji, dla skoncentrowanych na dobrach materialnych i wrażliwych na krytykę.

8-_dsc1485 9-_dsc1487

Jeżeli spodobał się Ci mój post będę wdzięczna za  polubienie go wystarczy kliknąć  lubię/

Jeszcze raz bardzo Ci dziękuję za Twoje wsparcie i życzę Ci świetnego tygodnia! 

2-_dsc14973333

Komentarze Facebook